Świat i bohaterowie

Francesco Karbon

Francesca Karbon jest oddaną sprawie strażniczką Państwa Kobiecego. To praworządna służbistka, a surowa i gruntowna edukacja w Akademii ukształtowała jej charakter i światopogląd.

O niczym nie marzy tak, jak o błyskotliwej karierze w służbie Państwu Kobiecemu. I właśnie stanęła przed olbrzymią szansą. Sama złapie zbuntowanych uciekinierów i okryje się chwałą!

Tylko jakby czegoś w jej życiu brakowało, codzienna rutyna naznaczona jest emocjonalną pustką... Czy ujawnienie głęboko skrywanej tajemnicy pomoże ją wypełnić?

ZOO

Wycieczki szkolne tłumnie przybywają do zoo, w którym odbywa się wystawa "Osobniki męskie w środowisku lądowym". To jedyna okazja, żeby uczennice klasy maturalnej mogły na żywo zobaczyć mężczyznę. Chętnie odwiedzą też sklepik z pamiątkami, w którym będą mogły kupić długopisy-penisy czy pocztówki z nagimi torsami mężczyzn.

Spacerując między klatkami, w których mieszkają mężczyźni, dziewczęta przeczytają umieszczone na kolorowych planszach informacje. Poznają dawne marne, zbrutalizowane życie męskich osobników, ich mało pożyteczne zawody i wątpliwe osiągnięcia. Dowiedzą się, że w dawnych czasach mężczyźni wiedli prym w rozpowszechnianiu społecznych plag takich jak alkoholizm, narkomania, wandalizm, lenistwo i złodziejstwo.

Mężczyźni sami dla siebie stanowią zagrożenie, dlatego lepiej dla nich, żeby pozostawali w zamknięciu. Poza tym, jako ginący gatunek, wymagają czujnej opieki. W końcu to żywe stworzenia, jak każde inne zwierzę; dzięki właściwej dla siebie empatii rozumie to każda kobieta.

Tajna Organizacja Wolny Świat

"Przysięgamy: kształtować prawa i obowiązki osób bliskich sobie dwu ras, dotychczas podzielonych niesprawiedliwie! Wzrostu pilnować oraz idei równego dostępu do życia, wolności, uczuć, szczęścia, przyjemności, czytelnictwa i prawa do odrębności jednostki męskiej oraz żeńskiej! Przysięgamy: służyć wiernie wszystkim ludziom i za sprawą wolności w potrzebie kochać ani miłości w życiu nie szczędzić! Tak nam dopomóż Bogini!"

Każdy totalitaryzm rodzi opór, w każdym społeczeństwie to młodzi ludzie są iskrą zapalną dla buntu. Również w Państwie Kobiecym znajdziemy młode dziewczęta, które nie godzą się z zastaną rzeczywistością. Czy uda im się ją zmienić?

Walka kobiet o równość płci zyskuje zupełnie nowe znaczenie.

Archipelag Wysp Szczęśliwych

Podobno gdzieś daleko jest mityczne miejsce, w którym wszyscy, bez względu na płeć, są równi i szczęśliwi i żyją razem w zgodzie. Każda buntowniczka może otrzymać swój skrawek ziemi Archipelagu Wysp Szczęśliwych i z wybranym przez siebie mężczyzną dożyć spokojnej starości w małym domku z ogródkiem. Jednak ile prawdy jest w legendzie? I co to za równość, skoro w najistotniejszych kwestiach nadal decydujący głos ma kobieta?

Jedno, co jest pewne, to że podróż do świata wiecznej szczęśliwości to wyprawa w jedną stronę. Możliwości powrotu nie będzie.

Herstoria

Kopernik też była kobietą? Ciężko powiedzieć... W Państwie Kobiecym pamięć o autorach wielkich myśli i odkryć zaginęła w mrokach dziejów. Ale skoro coś było znaczące dla ludzkości, to przecież oczywistym jest, że dana idea mogła zrodzić się jedynie w kobiecym umyśle, nie ma co tego roztrząsać. Mężczyźni potrafią tylko niszczyć, a nie tworzyć.

Połóżmy akcent w innym miejscu. Podkreślmy wkład kobiet w sztukę, naukę, w rozwój. Mężczyźni zawsze umniejszali kobiece osiągnięcia, spychali je w cień, próbując zbudować kłamliwy obraz świata i udając, że to oni tworzą coś, co nazywali historią. Na szczęście dziś każda kobieta wie, że prawda jest inna, a poznać ją można w muzeum herstorii naturalnej.

Tunele

Głęboko pod kobiecym miastem tętni życiem miasto buntowników, uciekinierów i banitów. W ukryciu, a jednak swobodnie, może działać tu kobiecy ruch oporu. To również tutaj mężczyźni, którym udało się uniknąć losu eksponatu w zoo lub darmowej siły roboczej przy najcięższych pracach fizycznych, mogą znaleźć dla siebie schronienie. Tu pielęgnuje się dawną kulturę, wystawia sztuki teatralne z poprzedniej epoki, przywraca pamięć o arcydziełach literatury. To również ostatnie miejsce, w którym można natknąć się na materialne pamiątki minionych czasów.

Nie każdy może znaleźć wejście do tuneli. To tędy wiedzie droga ku wolności.